V.Trakys: „Jau anksčiau deklaravome, kad sportiniu principu patekę į A lygą – joje ir žaisime“

Po sunkios kovos šeštadienį nugalėjusi „Trakus B“ bei pirmos lygos nugalėtojo vardą užsitikrinęs „Palangos“ klubas nuo šiandienos pradeda naują etapą – pasiruošimą 2018 metų startui A lygoje.

Tiesa, pasiruošimą ne aikštėje, o už jos ribų. Kaip sako, komandos vyriausiasis treneris Valdas Trakys neatsakytų klausimų yra labai daug. O grįžtant prie šių metų, tai visą sezoną viršuje buvę palangiškiai antroje vietoje likusią Gargždų „Bangą“ aplenkė dviem taškais. Žemesnes vietas užėmusios ekipos nuo lyderių dueto atsiliko gerokai stipriau.

„Pagrindinis veiksnys – vyresnių žaidėjų išsaugojimas. M.Bagužis, G.Juška, D.Navikas man stipriai padėjo visą sezoną. Be to, sklandžiai dirbo visa valdžia, o siekiant rezultato, tai yra labai svarbu“, - futbolas.lt paprašytas įvardinti pagrindinius dalykus, garantavusius nugalėtojo titulą, išskyrė V.Trakys.

- Treneri, paskutinės rungtynės ne iš lengvųjų. Ar tikėjotės tokio scenarijaus?

- Aš asmeniškai nesitikėjau, kad bus paprasta. Iš visų B komandų, „Trakai“ yra labiausiai motyvuota komanda. Ten jaunimas gauna šansą ir jie puikiai supranta, kad į A komandą gali patekti tik gerai žaisdami už dublerius. Žinojom, kad bus sunku, tačiau sakyčiau, kad galutinį rezultatą nulėmė didesnė mūsų patirtis. Aišku, jei ne mirtini vartininko „seivai“, būtumėm viską išsprendę greičiau. Kita vertus, Ignas Plūkas šiemet į nacionalinę rinktinę kviestas vartininkas, tad jo geras žaidimas nenustebino. Ir apskritai, tokio svarbumo rungtynėse mes visąlaik buvome įsitempę, o tai – komplimentas varžovams.

- Futbolo visuomenei aktualiausias klausimas, ar kitąmet pamatysime „Palangą“ A lygoje?

- Jau anksčiau buvome deklaravę, kad jei sportiniu principu pateksime į A lygą, tai ir žaisime joje. Situacija nesikeičia. Aišku, ne viskas nuo mūsų priklauso. Mūsų stadionas atitinka ne visas sąlygas, bet tikimės, kad bus padaryta išimtis. Mano nuomone tokia, kad sportiniu principu iškovojus kelialapį į A lygą ir juo nepasinaudojus darai nuostolį visam Lietuvos futbolui. Mes neplanuojame nei ispanų, nei kitų kitataučių – kiek įmanoma kursime lietuvišką komandą.

- Ar ji labai skirsis nuo tos, kuri triumfavo pirmoje lygoje?

- Kol kas anksti apie tai kalbėti, tačiau galiu drąsiai pasakyti, kad nei vienam šio sezono žaidėjui durys nebus parodytos. Visi gaus šansą, o kaip juo pasinaudos, priklausys tik nuo jų pačių. Natūralu, kad keisis klubo formatas, nes A lygoje tiesiog privalėsime eiti profesionalumo link.

- Kadangi tai jau praeitis, turbūt galite atskleisti, kiek toli buvo pažengusios derybos su amžiną atilsį Konstantinu Sarsanija? 

- Galiu pasakyti, kad tai nebuvo joks gandas. Bent pirmais metais nekalbėjome apie jo galimą komandos treniravimą, tačiau jis galėjo ir norėjo prisidėti ir padėti kitais būdais. Tiesa, iki detalių prieiti nespėjome. Gaila.

- Jūsų naujam sezonui tai padarys kažkokią įtaką?

- Aišku, tai būtų viską ženkliai palengvinę, bet iš esmės mes dar iki Konstantino pasiūlymo jau galvojome apie A lygą ir to siekėme.

- Kiek komandų turėtų žaisti A lygoje?

- Į šį klausimą turėtų atsakyti klubai, ar jiems tikrai įdomu su ta pačia komanda per sezoną sužaisti po 5 – 6 kartus. Man atrodo, kad tarpusavio rungtynių šiek tiek per daug. Jei bus didinamas komandų skaičius, tai jis turėtų būti nedidesnis nei dešimt. Be to, mano nuomone net ne šis klausimas svarbiausias. Pavyzdžiui, Estijoje klubai tvarkaraščius žino prieš keturis mėnesius. „Žalgiris“, „Sūduva“, „Trakai“ žino, kad žais Europoje ir jie tam ruošiasi. Nepriklausomai nuo to, ar bus licencijavimas, ar nebus. Kitiems klubams to nereikia. Pas mus licencijavimas kai kur primena Anglijos Premier lygos licencijavimą.