Pirma lyga vasarą palydės dvidešimt penktuoju turu

Penktadienis, 08.28, 17:00, S.Dariaus ir S.Girėno stadionas.

„Kaunas“ – Telšių „Džiugas“

Praėjusią savaitę kauniečiai turėjo progą pailsėti dėl nukelto mačo su „Kruoja-2“, o „Džiugui“ dvidešimt ketvirtajame ture teko „nusvilti“ nuo turnyrinės lentelės apačioje esančios „Kražantės“. Šiame mače penktadienio vakarą laukia dviejų kaimynių mūšis, nes „Kaunas“ rikiuojasi dvyliktoje pozicijoje, o „Džiugas“ – laipteliu aukščiau. Telšiškiai laikinosios sostinės ekipą lenkia pagal pelnytų įvarčių rodiklį – 33 prieš 29 įvarčius, o pagal praleistus smūgius – visiška lygybė (40 įvarčių). Galima teigti, kad dvidešimt penktasis turas prasidės atkaklia apylygių komandų dvikova.

Šeštadienis, 08.29, 13:00, Kelmės miesto stadionas.

Kelmės „Kražantė“ – Radviliškio „Lokomotyvas“

Dvidešimt ketvirtajame ture abi komandos sėkmingai į savo sąskaitą įsirašė pergales, o radviliškiečiai pelnę tris taškus net įšoko į stipriausiųjų dešimtuką. Ketvirtąją sezono pergalę iškovojusi „Kražantė“, veikiausiai, vėl įgavo optimizmo tolesnėms kovoms, o radviliškiečiai turi galimybę pakonkuruoti su devintoje vietoje esančia „Šilute“, todėl savo sąskaitą papildyti dar trimis taškais „Lokomotyvui“ būtų pats geriausias scenarijus. Pirmąjį tarpusavio mačą radviliškiečiai namuose laimėjo 3:0, tačiau tikėtina, kad Kelmėje „Kražantė“ pademonstruos atkaklesnę kovą.

Šeštadienis, 08.29, 14:00, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B“ – „Panevėžys“

Šią dvikovą galima pavadinti viena žadančia didžiausią intrigą šiame ture. Praėjusiame ture abi komandos šventė pergales ir papildė savo taškų bagažą. Ekipas turnyro lentelėje skiria vos du taškai, todėl dabar kiekviena pergalė arba pralaimėjimas klubams gali kainuoti labai daug. „Žalgiris B“ kupinas jaunatviško maksimalizmo ir yra pasiruošęs kovoti iki galo, „Panevėžio“ koziris – patyrę žaidėjai, kurių patirtis panevėžiečiams itin padeda. Šiuo metu aukštaičiai šoktelėjo į aukštumas ir šiuo metu rikiuojasi trečioje pozicijoje, o jaunieji žalgiriečiai, po įskaitytos techninės pergalės prieš „Kruoją-2“ – kol kas antri. Intriguojantį susitikimą jus tiesiogiai šeštadienį pakvies stebėti ir www.futbolo.tv.

Šeštadienis, 08.29, 18:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis“ – Alytaus „Auska“

„Nevėžis“ praėjusiame ture patyrė skaudų pralaimėjimą prieš „Žalgirį B“, todėl kova su „Auska“ kėdainiškiams turėtų būti tam tikra reabilitacija. Alytiškiai praėjusią savaitę išvykoje nepasipriešino „Lokomotyvui“, todėl taip pat norės bent kiek pagerinti sau nuotaiką. Nors dėl aukštesnių pozicijų alytiškiams kovoti jau sunku, tačiau šansų prasibrauti iki dešimtuko vilčių dar yra. Pirmasis šių komandų tarpusavio susitikimas baigėsi „Nevėžio“ pergale 2:1, todėl pamatysime, ar išvykoje alytiškiai sugebės pasiekti revanšą.

Sekmadienis, 08.30, 13:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija“ – „Palanga“

Praėjęs turas „Minijai“ baigėsi apmaudžiu pralaimėjimu, kuomet du 11 metrų baudinius realizavęs „Panevėžys“ šventė pergalę 2:1, lygiai tokiu pačiu rezultatu nesėkmę patyrė ir „Palanga“. Pirmajame šių komandų tarpusavio mače stipresni buvo palangiškiai, kurie Kretingos klubą įveikė net 4:2. Nors ekipas turnyro lentelėje skiria net dešimt pozicijų – „Palanga“ yra trečia, o „Minija“ tik trylikta – tačiau Pirmoje lygoje netikėtumų būna dažnai. „Palangai“ ši pergalė gyvybiškai svarbi, kadangi kova dėl antros – trečios vietos labai atkakli.

Sekmadienis, 08.30, 17:00, Trakų miesto stadionas.

„Trakai-2“ – Tauragės „Tauras“

Trakų riteriai praėjusiame ture į savo sąskaitą įsirašė tris taškus, tačiau šiuo metu užimama aštunta pozicija, veikiausiai, trakiškių netenkina. Trakų varžovai, „Tauro“ futbolininkai, praėjusią savaitę pateikė nemažą staigmeną ir rezultatu 2:1 pranoko MRU vienuolikę. Įdomu tai, kad šiuo metu tik septynioliktąją poziciją užimantys tauragiškiai pirmajame rate buvo stipresni už „Trakus-2“ ir šventė tuo metu namuose pergalę 2:1. Ar šį kartą Trakų klubui pavyks revanšuotis ir savų žiūrovų akivaizdoje iškovoti pergalę prieš „Taurą“,  bus galima stebėti ne tik Trakų miesto stadione, bet ir tiesiogiai per www.futbolo.tv.

Sekmadienis, 08.30, 18:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga“ – Jonavos „Lietava“

„Šilutės“ ekipą praėjusią savaitę pranokusių gargždiškių laukia rimtas iššūkis – atvyksta turnyro lyderė „Lietava“. Tiesa, praėjusiame ture jonaviškius sustabdė „Šilo“ futbolininkai ir nutraukė devynių pergalių iš eilės „Lietavos“ seriją. „Banga“ namuose visada žaidžia užtikrintai ir labai atkakliai, o varžovams rungtynes dar labiau apsunkina gausiai Gargžduose susirenkantys sirgaliai. Žinoma, „Lietava“ turėtų atvykti pikta ir vėl alkana pergalių, todėl janoviškiai padarys viską, kad sugrįžtų į pergalių kelią. Tokio susitikimo praleisti tiesiog neįmanoma, todėl kas negalės atvykti į stadioną, būtinai įsijunkite www.futbolo.tv.

Sekmadienis, 08.30, 18:00, Kazlų Rūdos miesto stadionas.

Kazlų Rūdos „Šilas“ – Vilniaus MRU

„Šilo“ vienuolikės gretose nuotaikos turėtų būti pačios geriausios. Praėjusią savaitę lyderius įveikę Kazlų Rūdos futbolininkai neabejotinai pakėlė savo kartelę. MRU stovykloje nuotaikos turėtų būti priešingos – netikėtas pralaimėjimas „Taurui“ ir vis neprisijaukinama sėkmė bei nepasiekiamos pergalės. Namuose „Šilas“ visada žaidžia kovingai ir gausiai susirinkusiems žiūrovams bet kokia kaina stengiasi padovanoti pergales, o užimama ketvirta pozicija dar labiau įpareigoja. Ar antrą kartą „Šilui“ pavyks pranokti MRU – visi atsakymai sekmadienį.

Šiame ture turėjęs vykti Pakruojo „Kruojos-2“ ir „Šilutės“ susitikimas neįvyks dėl Pakruojo ekipos pasitraukimo iš Pirmos lygos pirmenybių. Apie sprendimą Lietuvos futbolo federacija (LFF) buvo informuota šią savaitę.

Foto: FK „Žalgiris“