Ketvirtasis I lygos turas – principinių dvikovų metas

Ketvirtajame I lygos ture išvysime ne vieną principinę senų varžovų ar kaimynų dvikovą. Pirmenybės  jau įsibėgėja, komandos po truputį įgauna formą, tad gražių ir atkaklių kovų, reikia tikėtis, tik daugės.

 

Penktadienis, 04.17, 17:30 Tauragės „Tauras“ - Kazlų Rūdos „Šilas“

Penktadienį Tauragėje laukiama nuožmi kova dėl taškų. Pirmas ratas „Šilo“ futbolininkams pakankamai sudėtingas – visas rungtynes tenka žaisti išvykose, bet kol kas komanda atrodo pasiruošusi šiems išbandymams. Dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas – visai neblogas rezultatas, turint omenyje ir „Šilo“ priešininkus, kurie nebuvo iš silpnųjų. Tauragės „Tauro“ žaidimas kol kas  primena sūpuokles – nelengva pergalė startiniame susitikime prieš „Džiugą“, beviltiški 0:4 Alytuje ir rezultatyvios lygiosios namuose rungtynėse su Radviliškio „Lokomotyvu“. Kol kas tauragiškių „Achilo“ kulnas – gynyba, komanda per daug praleidžia įvarčių. Ar tą sugebės išnaudoti Grigaitis ir „ko“? Neilgai teks laukti.

Beje, šių rungtynių tiesioginė transliacija – per www.futbolo.tv.

 

Šeštadienis, 04.18, 13:00 Kėdainių „Nevėžis“ - Jonavos „Lietava“

Karščiausias Vidurio  Lietuvos derbis retai ką palieka abejingu. Abu miestai su gražiomis futbolo tradicijomis, abu klubai – pirmosios lygos senbuviai. Tarpusavio dvikovos nebūna nuobodžios ir pilkos – tiek aikštėje, tiek už jos ribų, klubų sirgaliai jau ruošia savąją  atributiką. Abi komandos rikiuojasi turnyrinės lentelės viršuje, kėdainiškiams šios rungtynės – puiki proga atitolti nuo varžovų, išlaikant lyderio poziciją. Galbūt aikštėje išvysime kėdainiškių „legiono“ atstovų, kurie šiemet kaip reta spalvingi ir intriguojantys, šou. Be abejo, aikštės šeimininkų statusas tarsi ir įpareigoja laikyti „Nevėžį“ favoritais, bet palaukime šeštadienio. Beje, „Nevėžis“ kol kas nepraleidęs nė vieno įvarčio! Papildomas šių rungtynių akcentas – jaunų trenerių dvikova. Įdomu bus stebėti, kokias staigmenas paruošė vienas kitam Darius Urbelionis ir Marius Bezykornovas.

Gera žinia negalėsiantiems atvykti į Kėdainių stadioną – tiesioginė rungtynių transliacija per www.futbolo.tv.

 

Šeštadienis, 04.18, 15:00 Alytaus „Auska“ – Kauno „Kaunas“

Pirmasis istorijoje šių komandų tarpusavio susitikimas vyks Dzūkijos sostinėje. Pasiekimai pirmenybių starte identiški – po vieną pergalę, lygiąsias ir pralaimėjimą. Tiesa, kauniečių sąskaitoje – trimis taškais daugiau (priminsime, kad „Auska“ startavo su -3 taškais). Tiek svečiai, tiek šeimininkai nusiteikę siekti pergalės – bus matyti, kurių  norai labiau atitiks galimybės. Neblogai subalansuotai, turinčiai savo žaidimo braižą „Kauno“ komandai, kol kas trūksta rezultatyvesnio puolimo – 2 įvarčių per trejas rungtynes mažoka. Kita vertus, praleidžia kauniečiai irgi nedaug. Alytiškiai savo sirgaliams ramaus gyvenimo nežada ir nesismulkina – jei pergalė, tai 4:0, jei pralaimėjimas  tai  0:5.

 

Šeštadienis, 04.18, 15:30 „Panevėžys“ – Kelmės „Kražantė“

Nauja „Panevėžio“ komanda auginasi raumenis, prie jaunimo prisijungė keli patyrę žaidėjai. Panevėžiečiai renka taškus, tiesa, kol kas dar yra „minuso“ zonoje. Gali būti, kad po šio turo iš tos zonos bus pakilta. Tam būtina įveikti lygos debiutantus – Kelmės „Kražantę“. Uždavinys tikrai nėra neįveikiamas. Kelmiškiams startas pirmenybėse, sakykime tiesiai šviesiai, nepavyko. Trys pralaimėjimai stambiais rezultatais gali skaudžiai atsiliepti komandos vidinei atmosferai, pasitikėjimui savimi. Tiesa, nereikia pamiršti, kad „Kražantė“ rungtyniavo su gana pajėgiomis ekipomis, potencialiomis turnyro lyderėmis. Įvarčių santykis (3-16) akivaizdžiai byloje apie tai, kas šiuo metu yra didžiausias Kelmės komandos stratego galvos skausmas. Kita vertus, visose rungtynėse žemaičiai įmušdavo ir patys , tad varžovams ši komanda gali įkasti ir gana skaudžiai.

 

Šeštadienis, 04.18, 17:30 Pakruojo „Kruoja - 2“ – Kretingos „Minija“

Dar viena komandų pora, kurioje galima išskirti ryškesnį dvikovos favoritą. Pakruojo komandos aktyve – dvi pergalės  ir tik po atkaklios kovos rungtynių pabaigoje nusileista Gargždų „Bangai“. „Minijai“, tuo tarpu, taškų rinkimo sezonas dar neprasidėjęs. Ar ši „sausra“ bus nutraukta Pakruojyje? Tenka tuo stipriai abejoti, nors kamuolys, kaip žinome, apvalus. Vėlgi, nereikia pamiršti, kad abi komandos atlieka ir savotiškus „poligonų“ vaidmenis Pakruojo „Kruojos“ ir „Klaipėdos granito“ žaidėjams. Tad kartais kažkokie lokaliniai, specifiniai uždaviniai gali būti svarbesni už atskirų rungtynių rezultatą.

 

Sekmadienis, 04.19, 14:00 Telšių „Džiugas“ – „Trakai – 2“

Telšiškiai nuo pirmųjų turų kimba varžovams į atlapus, atkakliai su jais galynėjasi, bet galų gale būna priversti nusileisti – kol kas balanse trys pralaimėjimai minimaliais rezultatais. Neabejoju, kad greitu laiku „Džiugas“ pradės rinkti ir taškus. Tiesa, šio turo varžovas – ne dovanėlė. „Riteriai“ (nors gal antrąją „Trakų“ komandą derėtų vadinti „ginklanešiais“ ar kokias „knechtais“) demonstruoja neblogą žaidimą, bus išblizginę šarvus bei pasiruošę  ginklus. Vėlgi, komandos sudėčiai (ir galbūt nuotaikai) turės įtakos išvakarėse vyksiantis A lygos susitikimas tarp „Žalgirio“ ir „Trakų“ pagrindinių ekipų. Nereikia pamiršti, kad žemaičiai jau nuo senų laikų turi sukaupę nemažai kovų su šarvuotais ir geriau ginkluotais priešais patirties. Ir anaiptol, ne visada „svečiams“ tie susirėmimai smagiai  baigdavosi. Tad žemaitiškas lokys savo glėbyje gali kaip reikiant patreškinti šarvuotus svečių nuo sostinės šonus.

 

Sekmadienis, 04.19, 14:00 Vilniaus  „Žalgiris - 2“ – „Šilutė“

Jauniesiems žalgiriečiams bus proga reabilituotis po ne itin vykusių rungtynių su „Trakų“ pamaina. Be abejo, bus siekiama pergalės, bus nemažai atakuojama – būtent tokį žaidimo stilių demonstruoja žaliai balti. Tačiau ne visus varžovus pavyksta tuo užburti. Racionalūs veiksmai, šaltakraujiškumas ir aštrios, greitos kontratakos padėjo tiek Kazlų Rūdos „Šilui“, tiek „Trakų“ pamainai išsivežti iš LFF stadiono net ne po vieną, o po tris visaverčius taškus. Tad labiau patyrusi komanda (o tokia atrodo šįmet „Šilutė“) tikrai gali tai pamėginti padaryti dar kartą. Galbūt pamatysime klasikinę „ugnies ir ledo“ dvikovą?! Bet kuriuo atveju vaizdas turėtų būti įdomus, ypač stebint artimiausią Lietuvos čempionų pamainą, papuolančią į įvairias žaidybines bei turnyrines situacijas. 

 

Sekmadienis, 04.19, 19:00 Gargždų „Banga“ – „Palanga“

Vėl derbis, atkakli kova ir daug (Lietuvos futbolo mastu) žiūrovų. Tokie būtų lūkesčiai iš šių kautynių. Tiesa, kartais kautynės virsta „kapotynėmis“, ko šioms komandoms nelinkėčiau. Abi komandos solidžiai pradėjo sezoną, vienintelius pralaimėjimus kol kas patyrė prieš lygos lyderius – Kėdainių „Nevėžį“, išvykose, po atkaklių kovų. Kaip ir dera kaimynams, reikia neabejoti, tiek žaidėjai, tiek treneriai pakankamai gerai žino vieni kitus. Palangiškių žaidimo planą gali kiek pakoreguoti Klaipėdos „Atlanto“ poreikiai, tuo tarpu „Banga“ bus pasiruošusi patvirtinti atsakymą į retorinį dažnai skambantį stadione klausimą: „Kas laimės? Kas laimės?“.

Rungtynes tiesiogiai transliuos  www.futbolo.tv.

 

Sekmadienis, 04.19, 20:00 Vilniaus MRU    Radviliškio „Lokomotyvas“

Turą pabaigs kova Vilniuje. MRU po ne itin vykusių startinių rungtynių padidino apsukas ir dabar žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje. Tuo tarpu Radviliškio „Lokomotyvo“ žaidimą  kol kas apibūdinti sunkiau. Išvedant paraleles su giminišku komandos pavadinimui geležinkeliu – perklojami bėgiai (iš salės futbolo standartų į lauko futbolo), vyksta rekonstrukcijos bei renovacijos darbai. Praeitame ture įvyko jau bandomasis, dalinai pavykęs važiavimas – iš Tauragės grįžta su pirmuoju tašku. Visgi, reikia manyti, MRU tai didelio įspūdžio nepadarys, nuo pirmų minučių „Lokomotyvo“ komandai gresia nemažas spaudimas. Tad gynybai papildomų kniedžių ir varžtų gali prireikti.

 

Parengė: Naglis Miknevičius; Foto: Vytautas Mikaitis, fknevežis.lt